Sedat Algın Çarşı Mahallesi Muhtar Adayı Oldu

Gelecik yıl Mart ayının son Pazar günü gerçekleştirilmesi düşünülen Mahalli İdareler Seçimleri öncesinde mahalle ve köy muhtarlıkları için adaylık düşünen isimlerden adaylık açıklamaları arka arkaya geliyor.  Seçimlere 6 aydan daha fazla bir süre olmasına karşın muhtar adayları çalışmalarına şimdiden başladılar. Artvin’de Çarşı Mahallesi Muhtarlığı seçimleri her zaman ayrı bir önem kazanmıştır. Çarşı Mahallesi Muhtarlığı için adaylıkları düşünen adaylarda isimlerini açıklamaya başladılar. Çarşı Mahallesi Muhtarlığı için isimler netleşmeye başladı. İlimizde gerçekleşen bir çok faaliyette yer alan, bir çok STK’larda görev alan 40 yıllık akordeon ustası Sedat Algın Çarşı Mahallesi muhtarlığı için adaylığını açıkladı.

Yaklaşan yerel seçimler öncesi muhtar adayları netleşmeye başladı. Şüphesiz bu yerel seçimde de en hareketli seçimÇarşı Mahallesi Muhtarlığı için olacak. Uzun süre Çarşı Mahallesi Muhtarlığı görevini yürütenSezai Şahin, bu dönem aday olmayacağını açıklamasını ardından adaylar göreve talip olduklarını açıklamaya başladı. Bu isimlerden biri de Artvin’in tanınan simalarından Sedat Algın olurken Algın adaylık nedenlerini de kamuoyu ile paylaştı.

Sedat Algın, Neden Aday Olduğunu Açıkladı

Basın mensuplarınaÇarşı Mahallesi Muhtarlığı için ilk adaylığını açıklayan Sedat Algın oldu. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden emekli ve birçok STK’da görev alan Sedat Algın adaylını basın mensuplarıyla paylaştı. Algın yaptığı açıklamada,” Sezai Amca’nın gelecek seçimlerde aday olmayacağını söylemesinin ardından, bu hizmeti devam ettirmek ve daha iyi yerlere getirmek için aday oldum” dedi. Algın,”Bunun yanı sıra göreve talip olmam çevrem ve arkadaşlarım tarafından yoğun isteği doğrultusunda gerçekleşti. Şunu açık ve net söyleyebilirim ki Artvin’imize vatandaşlarımıza yakışır bir görev anlayışı içinde olacağım” dedi.

Sedat Algın Kimdir?

Ekibini oluşturan Sedat Algın, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden emekli, 40 yıllık Akordeon ustası. İlimizde birçok genç çiftin düğününde nişanında akordeonuyla eşlik eden Algın, aynı zamanda birçok halk oyunları yarışmasında ilimizi temsil etti.

Aynı zamanda birçok dernekte görev alan Algın,  başta Artvin Boğa Güreşlerini Yaşatma Yaylalarını Koruma Derneği’nin kurucu başkanlığı olma özelliği taşırken,Artvin Kafkasör Doğasını BoğasınıTurnagöl Yaylasını Koruma ve Yaşatma Dernek Başkanlığı görevini sürdürmekte. Türk Kızılay’ı Artvin Şubesi yönetim kurulu üyesi, 20 sene boğa güreşleri baş hakemliği yapmış Algın, eski boğacılardanEfraimAlgın’ın  torunu, Hilmi Algın’ın yeğeni,  Akordeoncu Ali Algın’ın oğlu, Algın 58 yaşında iki çocuk babası.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Sınıf Tekrarını Olumlu Buluyoruz

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sınıfta kalmanın olmamasının eğitimde önemli ölçüde seviye düşüklüğüne yol açtığına, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir