Anasayfa / Anasayfa / SGK HAFTASI BAŞLIYOR

SGK HAFTASI BAŞLIYOR

 

 

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Sayın Kahraman DERECE, Sosyal Güvenlik Haftası’nın başlaması nedeniyle, Kurum olarak 2008 yılından bu yana her yıl Mayıs ayının 16. gününün içinde bulunduğu haftayı, yönetim kurulumuzun aldığı kararla “Sosyal Güvenlik Haftası” olarak kutlamaktayız.

Bu haftayı kutlamamızın amacı, düzenlediğimiz etkinliklerle her türlü iletişim yöntemlerini kullanarak topluma kurumumuzu tanıtmak, SGK ne iş yapar, hangi hizmetleri verir, bu hizmetlere nasıl, nereden ulaşılır gibi konuları detaylı olarak vatandaşlara anlatmak, toplumda sosyal güvenlik bilincini geliştirmek ve yaygınlaşmasını sağlamaya çalışmaktır.

Hafta boyunca protokol ziyaretleri, sivil toplum örgütlerinin ziyaretleri, esnaf ziyaretleri, Kayıtdışı İstihdam, Emeklilik, GSS ve Teşviklere  yönelik bilgilendirici ve tanıtıcı faaliyetler yapılacaktır.

Dünyanın en büyük reformlarından olan sosyal güvenlik reformuyla tüm vatandaşlarımıza daha etkin, daha kaliteli ve daha hızlı hizmet sunabilmek için sürekli bir yenilenme ve gelişme çabasıyla kurumumuz hizmet kalitesini günden güne artırmış ve artırmaya devam etmektedir. Gelişen bilişim teknolojileri kullanılarak Medula, e-hastane, e-eczane, e-kesinti, Mosip E-imza, Alo 170 Canlı Destek Hattı, SGK TV, Mobil Sgk Aracı gibi birçok projemiz ülkemizde ve Dünya çapında kendi alanında öncü olmuştur.

Artvin Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü olarak Hopa, Yusufeli , Şavşat ve Borçka  Sosyal

Güvenlik Merkez Müdürlüklerimiz dâhil olmak üzere Artvin halkının memnuniyetini gözeterek nitelikli çalışan kadrosu ile kaliteli hizmet sunabilmek için kurumun kapısından içeri adımını atan her vatandaşımızın hiçbir sıkıntı yaşamadan kendisini evinde hissetmesini sağlayacak şekilde hizmet sunmaktayız.

Amacımız Artvin´de yaşayan vatandaşlarımızın iş ve işlemlerini etkin, süratli bir şekilde tamamladıktan sonra mutlu ve tebessümlü bir yüz ifadesi ile kurumdan ayrılmasını sağlamak., Artvin halkına en güzel hizmeti sunmaya devam edeceğimizi belirterek Sosyal Güvenlik Haftamızın hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir