Anasayfa / Anasayfa / SGK İl Müdürü Derece,  Sosyal Güvenlik Haftası’ndaAGC’yi Ziyaret Etti

SGK İl Müdürü Derece,  Sosyal Güvenlik Haftası’ndaAGC’yi Ziyaret Etti

????????????????????????????????????

Sosyal Güvenlik (SGK) İl Müdürü Derece, Sosyal Güvenlik Haftası Kutlamaları  KapsamındaAGC’yi Ziyaret Etti

Sosyal Güvenlik (SGK) Haftası kutlamaları kapsamında İl Müdürü Kahraman Derece kurum çalışanları ile beraberArtvin Gazeteciler Cemiyeti Derneği Başkanı Zeki Alkan’ı makamında ziyaret ettiler.

Toplumda ortak bir sosyal güvenlik bilincinin oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla her yıl 14-18 Mayıs tarihleri arasında Sosyal Güvenlik Haftasının çeşitli etkinliklerle kutlandığını belirten İl Müdürü Derece, Müdürlüğün çalışmaları hakkında Alkan’a bilgi verdi.

Artvin basınından oldukça memnun olduklarını ifade eden İl Müdürü Derece, vatandaşa ulaşma noktasında basın mensuplarınınköprü görevinde olduğunu belirtti. Derece, “Basın mensuplarının çalışmalarımızı yakından takip etmeleri ve doğru bilgiyi anında vatandaşlarımıza ulaştırmaları bizim için çok önemli. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum ve teşekkür ediyorum” dedi.

Artvin’in nüfusunun yüzde 54’ünün emekli ve hak sahibi olduğunu belirten Derece, “İlimiz genelinde toplam 44 bin 221 kişi çalışmaktadır. 35 bin 841 kişi SSK, BAĞ-KUR ve emekli sandığından emekli maaşı almaktadır. Ayrıca eş vefatından dolayı ise 55 bin 173 vatandaşımız ölüm maaşı almaktadır. Yani ilimiz nüfusunun yarısından çoğu emekli maaşı almaktadır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Alkan, Sosyal Güvenlik Haftasını kutlayarak, basın adına SGK’nın çalışmalarını yakından takip ettiklerini belirterek ziyaretleri için İl Müdürü Derece’ye teşekkür etti.

Ziyaret toplu çekilen fotoğrafın ardından sona erdi.

AGC

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir