Anasayfa / Anasayfa / Somali’de Öldürülen Türk Mühendis Toprağa Verildi

Somali’de Öldürülen Türk Mühendis Toprağa Verildi

 

Somali’de düzenlenen suikast sonucu yaşamını yitiren Türk mühendisin cenazesi, Artvin’de toprağa verildi.

Başkent Mogadişu’da 12 Mayıs’ta aracına yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu yaralanan ve kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden mühendis Mustafa Serhat Aydın’ın cenazesi, Artvin’in Şavşat ilçesine getirildi.

Aydın için ilçedeki Kemalpaşa Camisi’nde tören düzenlendi. Cenaze törenine Aydın’ın annesi Ayşe Dursun, Nataliha Aydın, kardeşleri yakınlarının yanı sıra Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Şavşat İlçe Kaymakamı Musa Göktaş, Belediye Başkanı Nihat Acar ve vatandaşlar katıldı. Burada kılınan cenaze namazının ardından, Aydın’ın cenazesi Taşköprü Köyü’nde ki aile kabristanlığına toprağa verildi.

Mustafa Sivil Şehidimizdir

Cenaze namazının ardından Aydın’ın ailesi ve yakınları adına bir konuşma yapan Ahmet Karadeniz cenaze törenine katılarak acılarına ortak olan herkese teşekkür etti.

Şavşat’ın çok değerli bir evladını kaybettiğini kaydeden Karadeniz, “Bu ölüm normal bir ölüm değil, öldürenleri biliyoruz. Ne için öldürdüklerini de biliyoruz. Eş-Şebab ve benzeri terör örgütlerini gibi destekleyenleri lanetliyoruz. Bu ölümü kabul etmiyoruz. Mustafa Sivil şehidimizdir” dedi.

Karadeniz,  “Aydın’ın ölümü ili ilgili ulusal ve yerel basında haber ajansalar ve gazeteler aracılığıyla cenazenin Kocaeli’nde defnedildiğine dair haberler yapılmıştır. Çıkan bu haberlerle ilgili aileden yakınlarından özgür dilenmesi bekleniyor. Bununla ilgili bir özür ve düzeltme yapılmamıştır. Bu olayı ve sebep olan haber ajansları ile medya mensuplarını kınıyoruz. Arkadaşımızın yolu açık olsun. Bugün kendisini sonsuzluğa uğurluyoruz” ifadelerine yer verdi.Ç.P.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir