Sosyal Güvenlik Haftası Dolayısıyla Vali Doruk’a Ziyaret

 

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) İl Müdürü Kahraman Derece ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Doruk, insanlarımızın geleceği ve huzuru konusunda toplumun her kesimine dokunan, temas eden sosyal güvenlik teşkilatının çok önemli bir görevi ifa ettiğini söyledi.

İnsanların sosyal durumlarını güvence altına almasının sosyal hukuk devleti olduğumuzun bir göstergesi olduğunu belirten Vali Doruk, “Sosyal Güvenlik Haftasını kutluyor, böylesine önemli bir görev yürüten teşkilat mensuplarına çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

Vali Doruk, sosyal güvenlik alanındaki başarılı hizmetlerinden dolayı da tüm SGK çalışanlarını kutladı.

SGK İl Müdürü Kahraman Derece ise hafta ile bilgiler verdiği konuşmasında, “Sosyal Güvenlik Haftası’nın 13-19 Mayıs tarihleri arasında kutlandığını belirterek, hafta ile Sosyal Güvenlik kavramının bilinirliliğini arttırmak, vatandaşların hak ve yükümlülükleri konusunda bilgilendirmek, toplumda sosyal güvenlik bilinci oluşmasına katkı sağlamayı amaçladıklarını anlattı.

İl genelindeki sosyal güvenlik rakamları hakkında da bilgi veren Derece, “İlimiz genelinde özel sektörde çalışan sigortalı sayısı 21590, emekli sayısı 29541 kişi, eşinden aylık alan eş ve yetim aylığı alan kişi sayısı 55447, memur 9014, kamuda çalışan sigortalı sayısı 9243’tür.” dedi.AVBM

 

Ayrıca Kontrol Edin

Doğu Karadeniz Yeşil Kalsın, Dereler Çamur Akmasın

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Artvin’in Arhavi ilçesinde bulunan Kamilet Vadisi’nde yapılan hidroelektrik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir