Anasayfa / Anasayfa / Su kanalına Düşen Çoğun Ailesi Kanalın Kapatılmasını İstiyor

Su kanalına Düşen Çoğun Ailesi Kanalın Kapatılmasını İstiyor

Su kanalına Düşen Çoğun Ailesi Kanalın Kapatılmasını İstiyor

Artvin’de geçtiğimiz 9 yaşındaki Kıvanç isimli çocuğun açık su kanalına düşmesi korku dolu anların yaşamasına neden oldu. Aile, Belediyi Başkanı Mehmet Kocatepe’den bu kanalın kapatılmasını istiyor.

Artvin’de hafta sonu ilginç bir olay yaşandı. Sevgi ve Murat Öztürk çifti önceki gün bir yakınlarının düğününe katılmak üzere Miralay Şükrübey caddesi üzerinde bulunan düğün salonuna gittiler. Düğünün sona ermesinin ardından düğün salonundan ayrılan çift bir anda talihsiz bir olay yaşadı.Çiftin 9 yaşındaki Kıvanç isimli çocukları bir anda feryat etmeye başladı. Ne olduğunu anlamaya çalışan aile, çocuklarının kaldırım üzerinde bulunan çukura düştüklerini fark ettiler.

Koku ve telaş içinde çocuklarını bulunduğu yerden kurtaran aile soluğu hastanede aldı. Neyse kikazadan küçük sıyrıklarla kurtulan 9 yaşındaki Kıvanç, üzerinde bulunan morluklarla gittikleri hastaneden taburcu oldu. Bu olayın ardından aile böyle bir olay bir daha yaşanmaması için konuru Artvin Belediyesi Beyaz masa bölümüne ihbar etmeye karar verdi. Yapılan görüşmede bir sonuç alamayan aile Beyaz masanın kendilerin dönüş yapmayınca  öfkeleri daha da arttı.

Konuyu gazetemiz muhabirlerine aktaran aile Artvin belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’den  kanalınüzerinde bulunan çukurluğun kapatılmasını istediler.

Aile yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Evetbüyük bir felaket yaşadık şükür çocuğumuzda büyük bir şey yok. Ama insanlar düğün çıkışı karanlıkta araçlara tam o bölgeden biniyor. Ayrıca yaya kaldırımın bulundu yer. Daha küçük bir çocuk düşerse Allah korusun kötü şeyler ola bilir. Bir beyaz masaya konuyu aktardık ama bize dönüş yapan olmadı. Artvin belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’nin bu tarz konularda ne kadar duyarlı olduğunu biliyoruz. Başkanımız talimatıyla bu sorun ortadan kalkacağına inanıyoruz.”