Anasayfa / Anasayfa / TCG YILDIRIM (F-243) Firkateyni HOPAPORT’a Demir Attı

TCG YILDIRIM (F-243) Firkateyni HOPAPORT’a Demir Attı

 

Gemi Komutanları Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez ve Belediye Başkanı Nedim Cihan’ı ziyaret ettiler.

Karadeniz Uyum Harekâtı (KUH) kapsamında Hopa Limanını ziyaret eden TCG YILDIRIM (F-243) Gemi Komutanı Deniz Yarbay Bülent Ceylan, beraberinde Deniz Yüzbaşı İlhan Çavdar ile birlikte Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez’ i makamında ziyaret etti.

Gemi Komutanı Deniz Yarbay Ceylan, Karadeniz’de icra edilen Uyum Harekâtı kapsamında Hopa Limanı’nı ziyaret ettiklerini belirtti. Ziyaret anısına karşılıklı hediye alış verişi yapıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Kaymakam Görükmez, “Afrin Operasyonunda görev alan tüm Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarına başarı dileklerinde bulundu.

Türk Deniz Kuvvetlerinin Denizdeki gururlarından olan 170 personelli dev TCG F243 Savaş Gemisi Kaptanları Deniz Yarbay Bülent Ceylan ve Deniz Yüzbaşı İlhan Çavdar daha sonra Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’ı da makamında ziyaret ettiler. Sıcak ve samimi sohbet ortamında geçen ziyaret sonrası ziyaret anısına karşılıklı hediyeler takdim edildi.

Kaymakam Görükmez, Belediye Başkanı Nedim Cihan ve Hopa Gaziler Derneği Başkanı Şükrü Akbıyık ve şehit yakınları ve gazilerle birlikte TCG YILDIRIM (F-243) gemisini ziyaret ederek gemiyi gezdiler. Ziyarette askeri personel gemi hakkında bilgiler verdiler.

Ziyaret birlikte askeri gemide yenen yemek sonrası sona erdi.

TCG YILDIRIM (F-243) gemisi Hopa Limanında bulunduğu 3 gün boyunca öğrencilerin ve vatandaşların ziyaretine açık tutuldu. Öğrenciler ve vatandaşlar da gemiye yoğun ilgi gösterdiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir