TG PLUS  Çocuk  Tiyatro Grubu Yusufeli’nde Gösterisini Sundu

İlk okul öğrencileri için Yusufeli Belediyesi tarafından organize edilen   TG PLUS  Tiyatro Grubunun sunduğu Ali Babanın Çiftliği  adlı tiyatro oyunu Halit Paşa İlk Öğretim Okulunda öğrencilerle buluştu.

20 Kasım Çarşamba günü  Halit Paşa İlköğretim Okulunda sergilenen Ali Babanın Çiftliği  adlı  oyun tek perdeden oluşurken, öğleden önce ve  sonra olmak üzere iki kere sergilenerek merkez okullardaki bütün öğrencilerimize izleme imkanı sağlanmış oldu.  Öğrenciler tarafından yoğun ilgi görürken  oyunda doğruluk, adalet, iyilik, gibi değerlerin işlenmesi ve öğrencilere aktarılması da gözden kaçmayarak oyunu izleyen öğretmenlerimiz tarafından da tam not aldı.Türkiye turnesine çıkan ve bir çok ilde Ali Babanın Çiftliği  adlı oyunu sergileyen  TG PLUS Çocuk  Tiyatro Gurubu   Yusufeli’nde ki öğrencilerle, aralarında çok güzel bir sinerji oluştuğunu ve öğrencilerin ilgi ve alakalarından memnun kaldıklarını dile getirirken  bu organizasyonu düzenleyen ve bizlere bu imkanı sağlayan başta  Yusufeli Belediye Başkanı  EyüpAytekin   olmak üzere Yusufeli Belediyesine de teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Belediye Başkanı Eyüp Aytekin  ise oyunla alakalı yaptığı değerlendirmede;“Bir eğitimci olarak  söyleyebilirimki, içinde kendi değerlerimizi ve kültürümüzü barındıran aynı zamanda bir yönüylede eğitici olan bu tarz tiyatro guruplarını ve oyunları öğrencilerin gelişimleri açısından önemsiyorum. Öğrencilerimizin sosyalleşmesi ve eğitim hayatlarına olumlu katkı sunması adına bu tarz etkinliklerin artarak devam etmesi gerektiğini düşünüyorum.  Ben bu etkinliklere öğrencilerimizin katılmasında katkı sağlayan okul müdürlerimize ve öğretmenlerimize aynı zamanda  ilçemizde yarattığı sinerjiden dolayı TG PLUS  Tiyatro Gurubumuzada teşekkür ediyorum” Dedi.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir