Toprakla Buluşan Tohumlar Büyümeye Başladı

 

Şavşat Belediyesi tarımsal kalkınma projesini kapmasında hayata geçirdiği,   “Tarladan Sofraya Organik Ürün” projesinde ekilen ürünler büyümeye başladı.

Artvin’in Şavşat ilçesi belediye Başkanı Nihat Acar, “Tarladan Sofraya Organik Ürün” sloganı ile başlattığı, tarımsal kalkınma projesi kapsamında şehir merkezine 2 km uzaklıkta bulunan Hınzat mevkiinde 20.000 metrekare tarım alanında yaptığı fasulye ve mısır ekimi ile ilgili hedefler gerçekleşmek üzere.

Yerel kalkınmada üretimin en önemli gereklilik olduğu belirten Başkan Acar,  önümüzdeki dönemlerde bu örnek modeli tüm Şavşat’a yayılması maksadı ile belediyenin de içinde olduğu Şavşat Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nin kuruluş çalışmaları da devam edeceklerini belirtti.

Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Acar “İlçemiz tarım alanları ve toprak verimliliği açısından çok verimli arazilere sahip bir ilçe. Hınzat mevkiinde bulunan bu arazilerin bir kısmı belediyemize bir kısmı ise şahıslara ait ve yıllardır atıl bir şekilde duruyor. Tarımsal Kalkınma Projemizi gerçekleştirmek için yaptığımız ön araştırmalarda da bu alanın tarıma oldukça uygun olduğu belirlendi. Bu arazide ürettiğimiz ürünlerin yapımı tamamlanmak üzere olan Yöresel Ürünler Depolama, İşleme ve Paketleme tesisinde paketlenerek gerek internet üzerinden gerekse ilçe merkezimizdeki esnaflarımıza satışını yapacağız. Bugün burada, Yerel seçimlerde hemşerilerimize verdiğimiz vaadi gerçekleştirmenin mutluluğunu da yaşıyor, emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Hınzat mevkiinde bulunan yaklaşık 20 bin metrekarelik alan traktörle sürülerek tohumlar büyümeye başladı. Tohumların ise önümüzdeki günlerde ekilerek çalışmaların tamamlanması planlanıyor.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Artvin’deki Türk Telekom Kullanıcılarının Dikkatine

Türk Telekom ‘kesintisiz iletişim’e hazır Türk Telekom CEO’su Ümit Önal:“Her koşulda iletişim ağının ayakta kalması …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir