Anasayfa / Anasayfa / Türk Ocakları Artvin ŞubesiSon Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi

Türk Ocakları Artvin ŞubesiSon Yönetim Kurulu Toplantısını Gerçekleştirdi

Türk Ocakları Artvin Şubesi 2018 yılının son yönetim kurulu toplantısınıgerçekleştirdi.

Toplantı, Artvin Varyant Restorant’ta yönetim kurulu adına tertiplenen kahvaltı sonrası Şube Başkanı Hüseyin Kurt’un açış konuşmasıyla başladı. 2,5 saat süren toplantıdaözetle; Türk Ocakları Genel Merkezi’nin27 Ekim 2018 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen toplantı içeriği hakkında bilgi verilmesi, Türk Ocakları Artvin Şubesi’nin 2019 yılı çalışmalarının planlanmasıyla tamamlandı.

Türk Ocakları’nın kuruluşu itibarıyla tarihi gelişiminden bahsederek Türk Ocakları’nın kuruluş ilkeleri, eğitim davasına bakışı, tarihi ve coğrafi olarak Türkiye’nin içinde bulunduğu stratejik durumu, örgütlü toplumun örgütsüz toplum karşısındaki yerinin ne olduğu, milli mefkûre ve milli mefkûre mektebi, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. Yılı olması münasebetiyle Kurtuluş’a giden yolda 2019 yılının ne ifade ettiği konuları üzerinde duran Hüseyin Kurt, “Bizim derdimiz, Devletimiz ve Milletimizdir.” Diyerek, Liyakat-Adalet-İstişare mevhumlarının günümüz Türkiyesi’nde nasıl algılanıp, nasıl bir sonuca maruz bırakıldığını anlattı.

Türk Ocakları Artvin Şubesi’nin 2019 yılı faaliyet konularını vekamuoyu oluşturulması gereken ulusal meselelerinin de belirtildiği toplantı, katılanlara teşekkür edilerekbitirildi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir