Anasayfa / Anasayfa / Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen “Çizimlerle 40 Hadis” konulu yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeleri Vali Doğanay tarafından verildi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen “Çizimlerle 40 Hadis” konulu yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeleri Vali Doğanay tarafından verildi.

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen “Çizimlerle 40 Hadis” konulu yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeleri Vali Doğanay tarafından verildi.

 

Tügva Artvin İl Temsilcisi Halil İbrahim Keskin yaptığı konuşmada;

 

“İcra etmekte olduğumuz ramazan-ı şerifimizin mübarek olmasını canı gönülden diliyorum. TÜGVA olarak Artvin’imizde 4 İlçemizle beraber 2 yıldır gençlerimizin sorunlarıyla ilgilenmeye çalışıyoruz. Dertleriyle ilgileniyoruz, vaktimizin çoğunu gençlerimizle geçirmeye çalışıyoruz, istiyoruz ki, yeni Türkiye’nin oluşumunda yer alacak gençlerin gelişimine katkı sağlamak amacıyla çıktığımız bu yolda rabbimizin rızasına uygun işler yaparak emin adımlarla ilerliyoruz rabbim ayaklarımızı sabit kılsın. Daima hakkın ve adaletin yanında olan bir neslin ülkemize kazandırılması için gayret sarf ediyoruz. Ülke olarak genç nüfusa sahip bir ülke olduğumuzu gururla söylüyoruz ama bu genç nüfusu iyi kullanamadığımızı düşünüyoruz. dolayısıyla biz TÜGVA olarak gençlerimizin yanında olacak, bugünümüzü ve yarınımızı gençlerimizle kardeşlerimizle beraber var edeceğiz. İstiyoruz ki gençlerimiz vizyon sahibi, ideal sahibi bir gençlik olsun ve geleceğe emin adımlarla ilerlesin, batıya özenmeyen, kendi değerlerini önemseyen, kendi kültürünü geleceğe taşıyan bir nesil olsun. Biz sadece ülke merkezli, şehir merkezli çalışma yapan değil, aynı zamanda evrensel olarak çalışma yapan, bütün Müslümanların bütün insanlığın geleceğini, ahiretini düşünen bir gençlik şuuruyla hareket etmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

Program sonunda Artvin Valisi Ömer Doğanay, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), Artvin Şubesince verilen iftar yemeğine katıldı.

 

Gençlik Hizmetleri binasında yapılan etkinlik, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ezanın okunması ile birlikte dualar edilerek iftar yemeğine geçildi.

 

Yoğun katılımın olduğu etkinlik, iftar yemeği sonrası yapılan şükür duası ile son buldu.

 

İftar Programına Vali Doğanay’ın yanı sıra, İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci, İl Müftüsü Hasan Güneş, Gençlik Hizmetler ve Spor İl Müdürü Bahattin Yetim, Tügva Artvin İl Temsilcisi Halil İbrahim Keskin ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir