Anasayfa / Anasayfa / Türkiye’nin Renkleri Artvin Kafkasör’de Buluşuyor

Türkiye’nin Renkleri Artvin Kafkasör’de Buluşuyor

Artvin Belediye Başkanı Demirhan Elçin, Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi  Mehmet Öngüner ve Halk Oyunları İl Temsilcisi Erkan Albayrak ile belediye başkanlığı makamında yapılan görüşme sonucunda “Halk Oyunları Büyükler Türkiye Şampiyonası”nın  Kafkasör Yaylası’nda yapılması için protokol imzaladı.

Başkan Elçin ve Halk Oyunları Federasyon Temsilcileri arasında imzalanan protokol kapsamında; Artvin bir ilke daha ev sahipliği yaparak, Halk Oyunları Büyükler Türkiye Şampiyonasında  30 farklı ilden Türkiye’nin renklerini Kafkasör arenada ağırlamış olacak.

Bu yıl 39’ncusu düzenlenecek olan Kafkasör festivali programı içerisinde yer alan Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Büyükler Halk Oyunları Türkiye Şampiyonası Finali 27 – 28 Haziran tarihlerindeKafkasör Yaylası’nda 30 farklı ildenkatılan ekipler kıyasıya mücadele edecek. Yarışmalar saat 10.00’da start alacak.

Başkan Elçin, Halk Oyunları ile özdeşleşen Artvin’in kültürel mirası olan Kafkasör Boğa Güreşleri Festivali kapsamında Halk Oyunları Büyükler Türkiye Şampiyonasını ev sahipliği yapacağından dolayı memnuniyetini ifadeederek  yarışmaya katılacak ekipleri ve gelen misafirleri en iyi şekilde ağırlayacaklarını söyledi.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Öngüner ise Artvin’in böyle büyük organizasyona ev sahipliği yapacağından dolayı mutlu ve gururlu olduklarını belirterek  Belediye Başkanı Demirhan Elçin’e desteklerinden ötürü teşekkür etti.

ABBB

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir