Anasayfa / Anasayfa / Üniversite öğrencilerine İŞKUR’dan Yaz Harçlığı

Üniversite öğrencilerine İŞKUR’dan Yaz Harçlığı

Artvin Çalışma Ve İş Kurumu İl Müdürü Cevdet Ertürk,  1. Artvin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün 2019  yılında   düzenlenen Üniversite Öğrencilerine Yönelik Sosyal Çalışma Programını açıkladı.

Ertürk yaptığı yazılı basın açıklamasında; “24.06.2019 Tarihli  Artvin Çalışma ve İş Kurumu İl   Müdürlüğü  01 Sayılı  Basın  Bülteni: Yayınlanan Basın Bülteni:  Artvin Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğünün 2019  yılında   düzenlenen Üniversite Öğrencilerine Yönelik Sosyal Çalışma Programı.Sosyal Çalışma Programları, üniversite öğrencilerinin bir yandan kamu kurumlarında toplumsal faydası olan işlerde çalışabilecekleri, diğer yandan mesleki niteliklerini geliştirebilecekleri programlardır.

Üniversite öğrencilerine yönelik Sosyal Çalışma Programları, İŞKUR işbirliği ile kamu kurumlarında uygulanır. Program düzenlenebilecek alanlar şöyledir :

“Doğanın korunması. Kültürel mirasın restorasyonu, korunması ve tanıtılması. Kütüphanelerin bakımı ve düzeni. Kamu kurumlarının kültürel ve sosyal hizmetlerinin desteklenmesi.”

Sosyal Çalışma Programları, İŞKUR işbirliği ile kamu kurumlarında uygulanır.  Artvin Çalışma ve İş kurumu İl Müdürlüğü  Program  kapsamında  Artvin İl Kültür Turizm Müdürlüğü  15,  Artvin Gençlik Spor İl Müdürlüğü  10,  Artvin İl Milli Eğitim müdürlüğü 5 ,  Artvin  Belediye  Başkanlığı 5,  Arhavi  Belediye  Başkanlığı 5,   Ardanuç  Belediye  Başkanlığı 5 , Borçka Belediye  Başkanlığı 5 , Hopa Belediye  Başkanlığı 5, Murgul Belediye  Başkanlığı 5, Şavşat Belediye  Başkanlığı 5, Yusufeli Belediye  Başkanlığı 5  olmak üzere toplam 70 kişilik programlardan  her bir öğrenci  bir yaz döneminde en fazla 3 programa başvuru hakkı bulunduğundan, tüm programlara başvuru yapılamaz.

Açıköğretim, yüksek lisans ve doktora öğrencileri  HARİÇ olmak üzere BAŞARILI, AKTİF ÖĞRENCİ KAYDI olan bütün yükseköğretim öğrencileri katılabilir.

Herhangi bir bölüm ayrımı bulunmaksızın öğrenci kendisine en uygun olan programa katılabilecektir.

Öğrenciler, diledikleri ildeki Sosyal Çalışma Programına başvurabilirler. İkamet edilen veya öğrenim görülen il olması şartı aranmaz.

Her bir öğrencinin bir yaz döneminde en fazla 3 programa başvuru hakkı bulunduğundan, tüm programlara başvuru yapılamaz.

Her bir Sosyal Çalışma Programı belirli sayıdaki kontenjanla açılır. Katılımcılar merkezi kura/liste/noter kurası yöntemlerinden biri ile belirlenir. Kontenjan sayısı kadar sıralı yedek katılımcı belirlenir.

Günlük sosyal çalışma süresi 8 saattir. Bu sürenin 7,5 saati çalışma yarım saati dinlenme süresidir. Haftalık çalışma süresi 3 gündür. 2019 yılı yaz dönemi için toplam süre AZAMİ 39 gündür.

Öğrenciler, programa katılım sağladıkları her gün için 67,36 TL ödeme almaya hak kazanır. Ayrıca yine bu günler için emekliliğe etki eden sigortaları dâhil tüm sigorta primleri yatırılır.

Program dolayısıyla katılımcıların KYK bursları/öğrenim kredileri kesilmez.

Katılımcıların programa devam zorunlulukları vardır. Ancak yüklenicinin onayı olması kaydıyla 5 güne kadar mazeret göstererek programa katılmama hakları bulunmaktadır. Katılımcılara bu günler için herhangi bir ödeme yapılmaz. Sağlık raporları da bu süreye dâhildir.

Öğrencilik dönemi boyunca Sosyal Çalışma Programından toplam 3 ay (90 gün) yararlanma hakkı bulunmaktadır.

Başvuru Tarihi: 25-28 Haziran 2019

Seçme Tarihi: 05.07.2019 (Merkezi Elektronik Kura)

Başlangıç Tarihi: 08.07.2019 Bitiş Tarihi: 30.09.2019

Sosyal çalışma Programının başvuru koşulları ve tarihleri yukarıda belirtilmiştir.  Kamuoyuna  duyurulur. “ ifadelerine yer verdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir