Anasayfa / Anasayfa / Uzat Elini Onlarda Yaşasın

Uzat Elini Onlarda Yaşasın

Şavşat Belediyesi’nin sokak hayvanları için “Uzat Elini Onlarda Yaşasın” sloganıyla başlatmış olduğu çalışmalar devam ediyor.

2018 yılı içerisinde Hınzat mevkiinde inşaatına başlanan Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi tüm hızıyla devam ederken Şavşat belediyesi sokak hayvanları için yeni bir uygulamaya daha başladı. Eski çöp döküm sahasında kullanılamaz durumdaki araç lastikleri ile oluşturulan sokak hayvanları barınağı tamamlandı. Hayvan severlerin de katkılarıyla oluşturulan barınakta köpeklere hayvan severlerin getirmiş olduğu yiyecekler hazırlanıyor ve hayvanların düzenli beslenmeleri sağlanıyor.

Konu hakkında açıklama yapan Şavşat Belediye başkanı Ahmet Sinan Öztürk: “Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ile ortaklaşa yapmış olduğumuz Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi inşaatı bu yıl tamamlanacak. Burada sokak hayvanlarının tedavileri yapılacak. Yasalarımıza göre rehabilitasyon merkezlerinde tedavileri yapılan hayvanların alındıkları yerlere bırakılmaları gerekiyor. Rehabilitasyon merkezinde tedavileri yapılan sahipsiz sokak hayvanlarını oluşturduğumuz bu barınağa getirip tamamen doğal ortamda bakımlarını yapacağız. Böylelikle hem hayvanlarımız sokaklarda başıboş dolaşmayacak hem de düzenli yemeklerini yiyecekler. Hayvanlarımızın bakımında ilçemizdeki hayvan severlerin de desteklerini bekliyoruz. İnanıyorum ki hep birlikte elimizi uzatırsak onlarda yaşamlarını sürdürmeye devam edecekler. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir