Anasayfa / Anasayfa / VALİ DOĞANAY, HAYKONFED’İ KABUL ETTİ

VALİ DOĞANAY, HAYKONFED’İ KABUL ETTİ

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HayKonFed) Başkan Yardımcısı Haydar Özkan beraberinde yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyeti kabul etti.

 

Başkan Yardımcısı Özkan, beraberindeki Karadeniz Hayvan Hakları Kurucular Kurulu Başkanı Nihal Erkoç ve Karadeniz Hayvan Hakları Kurucular Kurulu Danışmanı Ramazan Ateş ile birlikte Vali Doğanay’ı makamında ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyetin dile getiren Vali Doğanay, Artvin’in hayvan dostu bir il olduğunu belirterek, vatandaşları ve özellikle belediyeleri sokak hayvanlarına karşı daha da duyarlı olmaya davet etti.

 

Artvin’de yaptıkları incelemelerde insanların ve belediyenin sokak hayvanlarına sahip çıkmasından duyduğu memnuniyetin dile getiren Özkan, “Artvin Belediyesi tarafından sahipsiz sokak hayvanları için hayvan bakım barınağı yapıldığını gördük. Önümüzdeki yılın ocak ayında hizmete alınacak. Sokak hayvanlarına ne kadar değer verildiğini gördük. Bu anlamlı çalışma bizleri son derece mutu etti. Belediyeye katkılarından ve anlamlı projelerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.” dedi.

 

Belediye tarafından sokak hayvanlarının bakım ve sağlık kontrollerinin yapıldığını gördüklerini anlatan Özkan,” Sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, aşılanması ve alındığı yerlere tekrar bırakıldığını gözlemledik. Ayrıca ilin muhtelif yerlerine su ve mama odakları konulmuş. Bu güzel çalışmalar bizleri son derece mutlu etti. Artvinlileri sokak hayvanlarına karşı gösterdikleri sevgi ve merhametlerinden dolayı bir kez daha tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir