Anasayfa / Anasayfa / Vali Doğanay, Hopa’da Bazı Açılış Ve Temel Atma Törenlerine Katıldı

Vali Doğanay, Hopa’da Bazı Açılış Ve Temel Atma Törenlerine Katıldı

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Hopa ilçesinde bazı açılış ve temel atma töreninde bulundu.

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Hopa ilçesinde bazı açılış ve temel atma töreninde bulundu.

Vali Doğanay, ilk olarak Belediye tarafından yaptırılan ve yaklaşık 2 bin adet eski eşyaların bulunduğu eskiyi yaşatacak olan Hopa Kültür Evi ve Müzesinin açılışını gerçekleştirdi.

Buradaki açılışa Artvin Milletvekili İsrafil Kışla, Hopa Kaymakamı Ferit Görükmez, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Artvin’in en büyük Kültür Evi ve Müzesi özelliğine sahip olan kültür evi ve müze binası bin 475 metre karelik alana kuruldu. Vali Doğanay ve beraberindekiler açılışını yaptıkları Kültür evi ve müzede bir süre incelemelerde bulunarak yetkililerden bildi aldı.

Daha sonra sahil yürüyüş yolu ve bisiklet yolu ile 14 Mart Parkı’nı hizmete açan Vali Doğanay ve beraberindekiler, burada vatandaşlarla sohbet etti.

-belediye ve kaymakamlık hizmet binalarının temeli törenle atıldı

Hopa Belediyesi ve Hopa Kaymakamlık Hizmet Binalarının temeli düzenlenen törenle atıldı.

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, burada yaptığı konuşmada, dönemin Mahalli İdareler Genel Müdürü iken Artvin Valiliğine atanan Vali Ömer Doğanay’ın Hopa Belediyesi Hizmet Binasının kurulacağı alanın hazineden belediyeye tahsis ederek, Hopa halkına önemli bir yatırımı gerçekleştirmesine katkı sunduğunu söyledi.

Belediye ve Kaymakamlık Hizmet binalarının yaklaşık 12 milyon liraya mal olacağını, 10 bin 185 metre kareye inşa edileceğini ve bitişik olacağını belirten Başkan Cihan,” Belediye Hizmet binamızın mimarı Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş tarafından yaptırılmıştır. Bu arada hizmet binamızın yapımında büyük katkı sunacak olan Bağcılar Belediye Başkanımız Sayın Lokman Çağrı’ya Hopa halkına adına çok teşekkür ediyorum. Eylül 2018 tarihinde inşaatın tamamlanarak halkımıza hizmet verecek. Açılışını da inşallah hep birlikte gerçekleştireceğiz. İlçemiz her iki hizmet binamız hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

Artvin Valisi Ömer Doğanay ise, Şırnak’ta askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan askerlerin ailelerine başsağlığı dileyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi: ‘Şırnak’ta elim bir kazada 13 askerimiz şehit oldu. Vicdanımı dinlediğim zaman milletimiz için,  insanlığımız için,  vatanımız için gerçekten çok şeyler yaptığımız konusunda kendi halimde tereddütler geçiriyorum. Gencecik bir evladımız 20 yaşında iken hiç gözünü kırpmadan vatanı ve milleti için hayatını feda edebiliyor. Bunları gördükten sonra vatanımız için milletimiz için daha çok çalışma gayretini kendimde buluyorum. Tüm şehitlerimize bir kez daha Allah’ta rahmet,  gazilerimize sağlık ve şifa diliyorum. Ülkemizin başı sağ olsun” dedi.

-Türkiye Ciddi Manada İmar Ediliyor

Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’a ilçede hayata geçirdiği projelerden dolayı tebrik eden Vali Doğanay, “Ülkemiz ciddi manada imar ediliyor bunu tarafsız bir gözle bakarsanız göreceksiniz. Ben yaklaşık 9 aydır burada valiyim. Emin olun devletin inanılmaz yatırımları var teşvikleri var. Bunu görmek lazım,  bunu ifade etmek lazım,  teşekkür etmek lazım.  Millet olarak,  devlet olarak nereden nereye geldik. İnşallah hep beraber birlik içerisinde dirlik içerisinde daha çok çalışarak daha düzgün insanlar olarak milletimize ve devletimize hizmet etmeye devam edeceğiz. Hükümet ve belediye binamızın hayırlara vesile olmasını diliyorum emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Artvin Milletvekili İsrafil Kışla ise, Şırnak’ta meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet,  kederli ailelerine başsağlığı diledi.

Kışla, “2011 yılından beri Artvin milletvekili olarak sizlere hizmet etmeye gayret ediyoruz. İktidar partisinin milletvekili olarak ilimizin olsun,  ilçelerimizin olsun kamu yatırımları hizmetleri açısından neye ihtiyacı varsa bunları gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Şunu söyleyebilirim ki daha birçok ilçede bitmiş eserlerin açılışını bile henüz yapamadık. Temeli atılanların temel atma merasimini bile yapamadık. Hopa’daki bitmiş hastanenin açılışını bile yapamadık. Milletvekilliğim döneminde ilimizde 4 tane kaymakamlık hizmet binasının yapılıyor olması beklide hiçbir milletvekiline nasip olmayacak bir bahtiyarlıktır.  Ardanuç kaymakamlığı bitti.  Murgul Kaymakamlık binası temel atma aşamasında. Bugün Hopa Kaymakamlık binasının temelini atıyoruz.  Şavşat Kaymakamlığı ise bu yıl yatırım programında. İnşallah projeleri bitince onun ihalesini yapacağız. Hopa’da birçok yatırımlarımız var. Balıkçı barınağı 20-25 milyonun üzerinde bir yatırım. Buranın temel atma merasimini bile yapamadık. Sarp sınır kapısında modernizasyon çalışması hızla devam ediyor.  Hopa’nın içme suyu ihale aşamasına geliyor. Eski hastanenin yerinin yıkım kararı çıktı,  inşallah oraya da bir sağlık tesisi kurmak istiyoruz. Gençlik merkezi binasının ihalesine bu yıl çıkıyoruz.  Hopa’da üniversiteyi büyültme hayalimiz var.  Arhavi ve Hopa’yı doğalgaza kavuşturmak hayalimiz var. Bugün açılışını yaptığımız müze Artvin için anlam ifade ediyor. Hele bir belediyenin katkılarıyla yapılmış olması çok önemli çünkü belediyecilik sadece alt yapı yatırımlarını yapmak değil diğer taraftan kültürel ve sosyal projeleri de mutlaka gerçekleştirmek lazım. Bu açıdan belediye başkanımızı tebrik ediyorum ve teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Doğanay, Milletvekili İsrafil Kışla, İlçe Kaymakamı Ferit Görükmez, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan birlikte butona basarak hizmet binalarının temeline ilk harcı koydu.

-Beldiye Çadırında İftar Açtı

Açılış ve temel atma törenlerinin ardından Vali Ömer Doğanay, Milletvekili İsrafil Kışla, Hopa Belediyesi tarafından kurulan çadırda halkla birlikte iftarını açarak, vatandaşlara bir süre sohbet etti.

AVBM

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir