Anasayfa / Anasayfa / Vali Doğanay, Huzurevi Sakinini Ağırladı

Vali Doğanay, Huzurevi Sakinini Ağırladı

 

Artvin Valisi Ömer Doğanay, Şavşat Naime-İsmail Yılmaz Yaşlılar Huzurevi sakinlerinden Nuri Aydın’ı makamında kabul etti.

Ziyarette,  Doğanay, huzurevi sakinlerinden 88 yaşındaki Nuri Aydın ile sohbet ederek, sorun ve taleplerini dinledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Doğanay, yaşlıların dün ile bugün arasında köprü kuran, kültür, milli ve manevi değerlerin yarınlara taşınmasını sağlayan en değerli varlıklar olduğunu belirtti.

Devlet olarak bakıma muhtaç yaşlıların her zaman yanında olduklarını ve devletin kapılarının kendilerine sonuna kadar açık olduğunu aktaran Doğanay, bütün çabalarının yaşlıların huzur içinde hayatlarını sürdürmelerini ve ihtiyaç duyduklarında devletin sıcak yüzünü onlara göstermek olduğunu kaydetti.

Şavşat ilçesine bağlı Arpalı köyünde hayatını sürdürdüğünü ve yaklaşık bir yıl önce kendi isteğiyle Şavşat Naime-İsmail Yılmaz Yaşlılar Huzurevine yerleştiğini belirten Nuri Aydın, huzurevinde kalmaktan son derece memnun olduğunu söyledi.

Devletin, huzurevi sakinlerinin her türlü ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılandığını kaydeden Aydın,  personelin kendilerine çok iyi davrandığını adeta kendilerini evlerindeki gibi rahat ve huzurlu hissettiklerini söyledi.

Her fırsatta Vali Doğanay ve eşinin huzurevini ziyaret ettiğini belirten Aydın,  bu ziyaretlerin kendilerinin yaşam sevincini artırdığını dile getirdi.

Ziyaretin sonunda Aydın, Vali Doğanay adına yazmış olduğu şiiri okudu.

AVBM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir