Anasayfa / Anasayfa / Vali Doğanay’a Veda

Vali Doğanay’a Veda

Valiler Kararnamesi ile Artvin Valiliği görevinden mülkiye başmüfettişi görevine atanan Vali Ömer Doğanay için veda programı düzenlendi.

İldeki öğretmenevinde düzenlenen programda konuşan, Vali Ömer Doğanay, insan hikâyelerinin ayrılıklarla başlayıp devam ettiğini söyledi.

Ayrılıklar zincirinin vuslat zincirine vasıl olacağına inandığını belirten Doğanay, “Yücel Allah hepimize güzel vuslatla nasip eylesin. 2016 yılında bir Cuma günü 10 Eylül tarihli kararname ile bu ile vali olarak atanmıştım. İki sene sonra yine buradan bir Cuma günü fiilen ayrılmak nasip olacak.” dedi.

Fiilen Artvin’den ayrılmış olsa da kalben hep Artvin’de olacağını kaydeden Doğanay, “Bu şehri tanımayanlara bu kent çok garip gelebilir ama samimiyetimle söyleyebilirim ki Artvin güzel bir şehir. Artvin güzellikler konusunda ülkemizin her daim önder şehirlerinden biri olarak olacak.” diye konuştu.

Doğanay, görevde olduğu sürece bu şehre en iyi şekilde hizmet etmenin gayreti içinde olduğunu ve bu hizmeti siyasi partilerle, yerel yöneticilerle, belediyelerle, kaymakamlıklarla sivil toplum kuruluşlarıyla ve vatandaşlar birlik ve beraberlik içinde yaptıklarını dile getirdi.

Artvin’de yüz akıyla valilik görevini yerine getirdiği için huzurlu ve mutlu olduğunu dile getiren Doğanay, “Bir çiçekle bahar gelmez ama baharda bir çiçekle başlar. Yaptıklarımız inşallah bu şehrin daha ileriye gitmesinde bir mihenk taşı olur. Sayın Cumhurbaşkanımıza bize bu ilde valilik görevini verdiği için buradan şükranlarımı arz ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe, de Vali Doğanay’ın kendilerine ve bu şehre valilikle birlikte ağabeylik yaptığını söyledi.

Kocatepe, “Sayın valimiz devletin şefkatli yüzünü millete her zaman gösterdi. Devlet millet bütünleşmesini sağlayan valimize teşekkür ediyoruz. Bu şehirde özellikle ihtiyaç sahipleri, dezavantajlı, engelli, yaşlı, kafasını kaldırdığında benim kimsem yok diyen herkesin yardımına koşup devletin merhametli yüzüyle o insanları tanıştırdığınız için Artvin halkı adına Allah razı olsun diyorum.” şeklinde konuştu.

Mülki idare amirleri adına konuşan Arhavi Kaymakamı da bu kente yaptığı hizmetler dolayısıyla Doğanay’a teşekkür etti.

Vali Doğanay buradaki programında ardından valilik önünde kendisini uğurlamak için gelen kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlarla vedalaştıktan sonra kentten ayrıldı.

AVBM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir