Anasayfa / Anasayfa / Vali Doğanay’ın Eşi Esma Doğanay Hanımefendi, “Gönül Elçileri Projesi” Kapsamında Hasta Kardeşlerin Ailesini Ziyaret Etti

Vali Doğanay’ın Eşi Esma Doğanay Hanımefendi, “Gönül Elçileri Projesi” Kapsamında Hasta Kardeşlerin Ailesini Ziyaret Etti

Artvin Valisi Ömer Doğanay’ın eşi Esma Doğanay, ‘Gönül Elçileri Projesi’ kapsamında hasta kardeşlerin ailesine ziyarette bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile 81 ilin valisinin eşleri tarafından yürütülen Gönül Elçileri Projesi kapsamında, Esma Doğanay Hanımefendi, doğuştan epilepsi ve çölyak hastalığına yakalanan iki kardeşin annesi Arzu Altuntaş’ı,  Orta Mahalle’deki evinde ziyaret etti.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren Arzu Altuntaş ise, okula giden iki çocuğunun epilepsi ve çölyak hastalığına yakalandığını belirterek, çocuklarının sağlıklarına kavuşması için gerekli olan tedavileri konusunda yardım istedi.

Artvin Valiliği olarak her zaman engellilerin yanlarında olduklarını belirten Hanımefendi Doğanay, devletin sıcak elini, her zaman yardıma ihtiyacı olan engelliler ve ailelerine, vatandaşlara, kimsesiz yaşlılara uzattığını söyledi.

Aileye geçmiş olsun dileklerinde bulunan Doğanay, çocukların tedavisi noktasında başta ulaşım ve hastane masrafları konusunda da yardımcı olacağını ifade etti. Doğanay, ayrıca çocukların eğitimleri konusunda da gerekli yardımda bulunacağını söyledi.

Ziyaret sonunda Esma Doğanay, aileye ve çocuklara çeşitli hediyeler verdi.

 

AVBM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir