Vali Doruk, İl Müftülüğünü ziyaret etti

 

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, kurum ziyaretleri kapsamında İl Müftülüğüne ziyarette bulunarak yapılan hizmet ve çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Vali Doruk’u Müftülük ziyaretinde, İl Müftüsü Hasan Güneş ile kurum personeli karşıladı.

Müftülük hizmet birimlerini gezen Vali Doruk daha sonra İl Müftüsü Hasan Güneş’ten İl Müftülüğünün görevleri, teşkilat yapısı, merkez ve ilçelerine ait kadro ve personel durumu, Kur’an Kursları, din hizmetleri, camiler ve din görevlileri haftası etkinlikleri, hac ve umre hizmetleri, bina, lojman, araç, makine ve teçhizat durumu hakkında bilgiler aldı.

Ziyaret sonunda yapılan çalışmalardan dolayı Güneş’e teşekkür eden Vali Doruk, din hizmetlerinin yürütülmesinde görev alan tüm görevlilere başarılar diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren İl Müftüsü Hasan Güneş ise il genelinde 700 personelle din hizmetleri verdiklerini söyledi.

-Esnaf ziyareti

Vali Doruk, müftülük binasının bitişinde bulunan ve yaklaşık 60 yıldır hizmet veren Güven (Kelleci) Ekmek Fırınını ziyaret etti.

Fırının işletmesini yapan Murat ve Osman Sönmez kardeşlerle bir süre sohbet eden Vali Doruk, hayırlı işler ve bol kazançlar dileklerinde bulundu.

-2012 yılında yılın ahisi seçilmişti-

Fırının sahibi olan ve 2017 yılında vefat eden Yüksel Sönmez 2012 yılında yılın ahisi seçilmişti.AVBM

Ayrıca Kontrol Edin

Doğu Karadeniz Yeşil Kalsın, Dereler Çamur Akmasın

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Artvin’in Arhavi ilçesinde bulunan Kamilet Vadisi’nde yapılan hidroelektrik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir