Vali Doruk, Şavşat Meydancık Köyü’nde Bazı Ziyaret ve İncelemelerde Bulundu

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Şavşat ilçesine bağlı Meydancık köyünde askeri birlikler ile “Yeşil Yol Projesi” kapsamında sürdürülen yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Vali Doruk, beraberindeki İl Garnizon Komutanı Piyade Albay Şükrü Şenduran, İL Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Mehmet Selvi, Şavşat Kaymakamı Musa Göktaş ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Ömer Gümüş ile birlikte ilk olarak 3. Hudut Bölüğü’nü ziyaret etti.

Askeri mangayı selamlayan Vali Doruk, ardından bir süre hudut bölüğünde incelemelerde bulundu. Şeref defterini de imzalayan Vali Doruk, daha sonra Jandarma Karakolu’nu ziyaret etti.

İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Bahtiyar Yılmaz’ın karşıladığı Vali Doruk, burada vatani görevini ifa eden erlerle merhabalaştı. Vali Doruk, karakolun mevcut yapısı ve idari yapısı hakkında Albay Yılmaz’dan bilgi aldı.

-“Yeşil Yol Projesi” çalışmalarını yerinde inceledi-

Vali Doruk, askeri birlikleri ziyaretinin ardından “Yeşil Yol Projesi” kapsamında sürdürülen yol çalışmalarını yerinde inceledi.

Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Ordu, Rize, Samsun, Tokat ve Trabzon illerini kapsayan “Yeşil Yol Projesi, bölgenin sahip olduğu kültürel mirasın korunarak gelecek kuşaklara aktarılması, sürdürülebilir turizm açısından önemli bir ihtiyacı karşılayacaktır.

Yeşil Yol Projesi ile birlikte bölgede yaygın olarak yapılan festival, şenlik, kültürel ve sportif organizasyonlar ile bölgenin turizm alanında gelişimine katkı sağlanması hedefleniyor.
Ayrıca yaylaları üst kottan birbirine bağlayarak Yayla Turizmi, Trekking, Spotif Turizm alanlarında katkı sağlayacaktır. İlimizi ziyaret eden misafirlerimiz de Yeşil Yol güzergahını değerlendirerek Şavşat- Borçka bağlantısını sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Artvin BİLGE Projesi Hızlı Başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce BİLGE Projesi uygulama ve işleyiş konulu bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya İl …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir