Anasayfa / Anasayfa / Vali Doruk, Yapımı Tamamlanan ve 11 Milyona Mal Olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Hizmet Binasını İnceledi

Vali Doruk, Yapımı Tamamlanan ve 11 Milyona Mal Olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Hizmet Binasını İnceledi

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, yaklaşık 3 yılda yapımı tamamlanan ve 11 milyona mal olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Hizmet Binasında incelemelerde bulundu.

Vali Doruk, ziyarette, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdür Vekili İsmail Ermiş’ten kurumda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Hizmet binasını gezen Vali Doruk, sürdürülen iş ve işlemler hakkında bilgi aldığı personellere çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Ermiş, Mart 2019 tarihinden itibaren yeni ve modern hizmet binasında vatandaşlara hizmet verdiklerini söyledi.

Toplam 80 personelle hizmet verdiklerini ifade eden Ermiş, “Hizmet binası toplam 6 bin 800 m2 kapalı alana sahip olup, bina içerisinde konferans salonu, 15 araçlık kapalı otopark, İl Müdürlüğü ile İl Müdürlüğüne bağlı Artvin Sosyal Hizmet Merkezi, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi, Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi ile 15 kapasiteli Çocuk İlk kabul Birimi bulunmaktadır.” dedi.

Vali Doruk, burada yaptığı konuşmasında, kimsesiz çocukların, korunmaya muhtaç vatandaşlarımız, engelli vatandaşlarımız ile gazi ve şehit ailelerimizin işlemlerini yürüten Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğünün önemli bir görevi yerine getirdiğini söyledi.

Personelin daima güler yüzlü hizmet ederek vatandaşlarımıza yakın ilgi göstermesi gerektiğini belirten Vali Doruk, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nün faaliyet alanının sosyal devlet anlayışının gereği olarak her geçen gün daha da genişlediğini kaydetti.

Öte yandan kurumu ziyaret eden 95 yaşındaki Kore Gazisi Ahmet Sezgin ile sohbet eden Vali Doruk, sağlıklı ve huzur dolu bir yaşam dileklerinde bulundu.

Ziyarette İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili Yahya Kanbur da hazır bulundu.

AVBM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir