VALİ DORUK’A “YEŞİLAY HAFTASI” ZİYARETİ

Artvin Valisi Yılmaz Doruk,  1-7 Mart tarihlerinde kutlanan Yeşilay Haftası dolayısıyla Yeşilay Derneği Artvin Şube Başkanı Tuncer Başer ve yönetim kurulu üyesi Şenol Çiftçioğlu’nu makamında kabul etti.

Ziyarette, Yeşilay Derneği Artvin Şube Başkanı Tuncer Başer, “Yeşilay Haftası” dolayısıyla gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında Vali Doruk’a bilgi vererek, zararlı alışkanlıklarla mücadele ve toplumu bilinçlendirme konusundaki çalışmalarına desteklerinden dolayı da teşekkür etti.

Bu yıl Yeşilay Haftası’nın “Yeşilaycı olmak için bir nedenim var” konseptiyle 1-7 Mart tarihleri arasında gerçekleşeceğini ifade eden Başer, “Yeşilay Haftası dolayısıyla Türkiye çapında etkinlikler düzenlenecek. Yeşilay’ın 99. kuruluş yıldönümünün de kutlanacağı hafta dolayısıyla Artvin’de de kamuoyunun bağımlılıklara karşı farkındalığını artırmak amacıyla çeşitli etkinlikler yapılacak.” dedi.

Başer, “Yeşilay, bağımlılıklara karşı mücadele veren, kökleri çok derinlere inen ve bugün yeni yapraklar, meyveler vermeye çalışan bir ağaç, bir sivil toplum kuruluşudur. Bağımlılıklar sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın geleceğini tehdit ediyor. Sorumluluğumuz büyük, omuzlarımızdaki yük ağır. Geleceğimizi bağımlılıklardan korumak için her yerde zararlı alışkanlıklarla mücadelemize devam edeceğiz.” diye konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini dile getiren Vali Doruk ise sağlıklı bir toplumun oluşmasında çocuklar ve gençler başta olmak üzere bütün bireylerin öncelikle zararlı maddelere ulaşmasının önlenmesi gerektiğini söyledi.

Vali Doruk, bu hususta kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının koordineli bir şekilde çalıştığını ve bu konuyla alakalı çalışmaların da kararlılıkla sürdürüleceğini kaydetti.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir