Anasayfa / Anasayfa / Vali Doruk’tan AGC Ziyareti

Vali Doruk’tan AGC Ziyareti

Vali Doruk, “Çalışan gazetecilerimizin rahat çalışma koşullarına sahip, emeğinin hakkını alabildiği, kendini geliştirebildiği bir basın ortamına kavuşmalarının en büyük dileğim” dedi.

Artvin valisi Yılmaz Doruk, 10 Ocak Dünya Gazeteciler Günü dolayısıyla Artvin Gazeteciler Cemiyetini(AGC) ziyaret etti.

AGC Başkanı Zeki Alkan ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Vali Doğuk’u kapıda karşıladı.

Vali Doruk, burada gazetecilerle bir süre sohbet ederek, basın mensupların 10 Ocak Dünya Gazeteciler Gününü kutladı.

Doruk toplumun, kamuoyunun hızlı, doğru, tarafsız haber alma hakkını temin etmek demokratik ülkelerin en belirgin göstergesi olduğunu ifade etti.

Medya kuruluşlarının herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan, ülkemizin her bir köşesinde, dünyanın dört bir tarafında olup biteni insanlara ulaştırmasının basın özgürlüğü adına önemli olduğunu ifade eden Doruk, “Yerel düzeyde de Artvin basınımız zor şartlarda en iyi şekilde gazetecilik mesleğini icara ediyor. Kentin tanımı, eksiklerin giderilmesi ve yatırımların daha kaliteli verilmesi adına basının görüşlerini önemsiyoruz. Sizler dışarıda dolaşarak, eksikleri yerinde görüyorsunuz. Yaptığınız işe bir nevi kamu hizmeti. Bu nedenle sizlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Çalışan gazetecilerimizin rahat çalışma koşullarına sahip, emeğinin hakkını alabildiği, kendini geliştirebildiği bir basın ortamına kavuşmalarının en büyük dileği olduğunu kaydeden Doruk, bu kapsamsa her daim basın camiasının destekçisi olacaklarını söyledi.

AGC Başkanı Zeki Alkan’da Vali Doruk’a yerel basın hakkında bilgi vererek, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Alkan, Artvin’de faaliyet gösteren basın yayın kuruluşları olarak zor şartlar altında en iyi şekilde gazetecilik mesleğini icra etmenin gayreti içinde olduklarını kaydetti.

Ziyarette Artvin Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yahya Kanburda hazır bulundu.

Ç.P.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir