Vali Doruk’tan Türk Kızılayı ile Yeşilay Derneğine Ziyaret

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Türk Kızılay’ı Artvin Şubesi Başkanı Fatih Tahtalı ile Yeşilay Derneği Artvin Şube Başkanı Tuncer Başer’i ziyaret ederek, çalışmaları ve mevcut durumları hakkında bilgi aldı.

Ziyaretten duydukları memnuniyetlerini dile getiren Başkan Tahtalı ve Başkan Başer, yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi vererek, sivil toplum kuruluşları olarak kamu yararı hizmet verdiklerini söyledi.

Kızılay ve Yeşilay Derneği Artvin Şubelerinin aktif bir şekilde toplum yararına yürüttükleri çalışmalardan dolayı memnuniyet duyduğunu söyledi.

Kızılay’ın dünyanın her köşesinde ihtiyaç sahiplerine yardım ulaştırdığını anımsatan Vali Doruk, “Kızılay, vatandaşlarımızın her zaman yanında olmaya devam eden çok önemli bir kurum. Kızılay, Türkiye’nin saygınlığını ve güvenirliğini kazanmış kurumlardan birisidir. Kızılay hem yurt içinde hem de yurt dışında herkesin yardımına koşmaya devam ediyor. Kızılay Artvin Şubesinin de ilimizdeki çalışmalarını çok önemsiyor ve takdir ediyoruz” dedi.

Yeşilay’ın ise geçmişten günümüze bağımlılığın her türlüsüyle mücadele içerisinde olduğunu belirten Vali Doruk, “Sağlıklı bir toplumun oluşmasında çocuklar ve gençler başta olmak üzere bütün bireylerin öncelikle zararlı maddelere ulaşmasının önlenmesi gerekiyor. Yeşilay, madde bağımlılığının haricinde zararlı alışkanlıklar ve teknoloji bağımlılığı ile ilgili de gerçekten çok önemli çalışmalar yapıyorlar. Ben bu anlamda Şube Başkanı ve yönetim kurulu üyelerine bağımlılığa karşı yürüttükleri istikrarlı ve bilimsel çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Ziyarette sivil toplum kuruluşlarının yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.

 

Ayrıca Kontrol Edin

Doğu Karadeniz Yeşil Kalsın, Dereler Çamur Akmasın

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Artvin’in Arhavi ilçesinde bulunan Kamilet Vadisi’nde yapılan hidroelektrik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir