VALİ DORUK’UN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

VALİ DORUK’UN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA GÜNÜ MESAJI

Artvin Valisi Yılmaz Doruk, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 81. sene-i devriyesi nedeniyle anma mesajı yayınladı.

Doruk mesajında; “Bin yıllık vatanımız Anadolu’yu işgal etmek suretiyle aziz milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı istiklal mücadelesini başlatan ve bu destansı mücadeleyi zafere taşıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, başarılı bir komutan ve lider olarak dünyada saygın bir yer edinmiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ezelden beri hür ve onurlu yaşamaktan asla taviz vermeyen aziz milletimizi istiklal mücadelesinde birleştirmiş ve bu mücadeleyi zafere taşıyarakson devletimiz olan Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur.

Ecdadımızın istiklaline ve istikbaline canı pahasına sahip çıkarak bin bir fedakârlıkla kurduğu ve Gazi’nin “En büyük eserim” dediği Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak ve daha ileriye taşımak için hep birlikte çalışacağız.

96 yıl önce kendisini bin yıllık vatanı Anadolu’dan kopararak esarete mahkûm etmek isteyenlere tarihte eşi görülmemiş bir hezimet yaşatan necip milletimiz, bugün de istiklali ve istikbaline yönelen tüm saldırıları bozguna uğratacak azim ve kararlılığa sahiptir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 81. sene-i devriyesinde saygıyla ve rahmetle yâd ediyorum.” İfadelerini kullandı.

AVBM

 

 

 

Ayrıca Kontrol Edin

Avukatları, Baroları Böldürtmeyeceğiz!

AKP ve MHP’nin Avukatlık Kanunu’nda ve baroların seçim sisteminde değişiklik yapmak istemesine karşı avukatlardan tepkiler gelmeye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir