Vali Doruk’un 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı

Vali Yılmaz Doruk, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı Mesajı yayımladı.

Vali Doruk mesajında; “19 Mayıs, bundan bir asır önce Samsun’da yakılan bağımsızlık meşalesinin kısa sürede tüm yurda yayılmasıyla birlikte, milli mücadelenin fiili olarak başladığı tarihi gündür.

19 Mayıs, ezelden beri hür ve onurlu yaşamaktan asla taviz vermeyen aziz milletimizin yüz yıllardır sahip olduğu sarsılmaz iradesinin, birlik, beraberlik ve dayanışma ruhunun uyanış günüdür.

Kahraman milletimiz, yüz yıllar öncesine dayanan kadim tarihinin her safhasında olduğu gibi 19 Mayıs’ta da söz konusu vatansa geriye kalan her şeyin teferruat olacağını, üzerinde bin yıldır hüküm sürdüğü bu mukaddes toprakları şartlar ne olursa olsun kanının son damlasına kadar savunacağını tüm dünyaya ilan etmiştir.

Cumhuriyet tarihimizde gençlerimize birçok bayram armağan edilmiştir. 19 Mayıs’ta gençlere armağan edilen bu önemli bayramlardan biridir. Bu durum, geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimize verilen değerin en güzel tezahürüdür.

Özellikle teknoloji ve bilişim alanında çağın ve geleceğin gereksinimlerini önceden tespit ederek kendini donatan, iddiası olan, nitelikli, vizyoner, özgüveni tam, milli şuuru yüksek ve maneviyatı güçlü nesiller, güçlü Türkiye’nin 2023, 2053 ve 2071 hedeflerine ulaşmasında en büyük paya sahip olacak ve aziz şehitlerimizin bizlere emanet ettiği bu cennet vatanı ilelebet yaşatacaklardır.

Bu vesileyle Aziz milletimizi istiklal mücadelesinde birleştirip, bu destansı mücadeleyi zafere taşıyarak son devletimiz Türkiye Cumhuriyetini kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını tazimle yâd ediyor, başta gençlerimiz olmak üzere aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum.” Dedi.

AVBM

Ayrıca Kontrol Edin

GÜLDEN KARABUDAK HAYRETTİN KARACA’YI ÖLÜMÜNÜN 1. YILINDA YAZDIĞİ MESAJLA ANDI

Artvin’in, çevrenin, , doğanın, çocukların can dostu Ege”nin mert insanı Gülden Karabudak, TEMA’nın kurucusu Hayrettin …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir