Anasayfa / Anasayfa / Vali Ömer Doğanay Orman Bölge Müdürlüğünün Bazı Çalışma Sahalarında İncelemelerde Bulundu

Vali Ömer Doğanay Orman Bölge Müdürlüğünün Bazı Çalışma Sahalarında İncelemelerde Bulundu

Vali Ömer Doğanay Orman Bölge Müdürlüğünün Bazı Çalışma Sahalarında İncelemelerde Bulundu.

Bakım Çalışması yapılan 15 Temmuz Şehitler Ormanına Artvin Valisi Sn. Ömer Doğanay, Bölge Müdürü Selim Gurbetoğlu, Köy Muhtarı, Kurum Amirleri, Bölge Müdürlüğü İlgili çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

15 Temmuz Şehitler Ormanının bakımı yapılıp, plaketler yenilendi ve tamamlama dikimleri gerçekleştirilerek Kuranı kerim okunup dualar edildi.

Ardından Ardanuç Baraj Havzasında Soğanlı Köyünde Gelir Getirici Tür ağaçlandırması yapılan alanda ki çalışmalar yerinde incelendi. Bakım çalışmaları denetlendi. Vatandaşlara gelir getirici türler hakkında yeniden bilgilendirme yapıldı. Daha sonra Ardanuç Harmanlı fidanlığına gidildi. Fidanlıkta yapılan çalışmalar hakkında Artvin Valisi Sayın Ömer Doğanay’ a bilgiler verildi. Çelikle üretilen ve son baharda 10.000 adeti toprakla buluşturulacak olan Butko zeytini fidanları yanında fidanlıkta toplamda 342.500 fidan üretiliyor. Bunun 315.000 adedi çıplak köklü, 27.500 adedi ise tüplü fidan olarak yetiştiriliyor.

Yetiştirilen ceviz, nar, fıstık çamı, ıhlamur, dut, hurma, badem, mahlep ve alıç fidanlarının yetiştirildiği fidanlık sahası gezildi. Yapılan çalışmalarla ilgili Artvin Valisi Ömer Doğanay Bölge Müdürlüğü ve ekibine teşekkür ederek yapılan çalışmalarla ilgili memnuniyetini belirtti. Bölge Müdürümüz Selim Gurbetoğlu, Artvin Valisi Ömer Doğanay’a kurumumuz çalışmalarına vermiş olduğu desteklerinden dolayı teşekkürlerini arz etti.

Yapılan çalışmaların vatandaşlara anlatılması vatandaşlar ve muhtarlar tarafından memnuniyetle karşılandı. Özellikle Butko Zeytini fidanı üretilerek 5 Bin Köye 5 Bin Orman kurulması projesi gelir getirici tür ağaçlandırmaları için memnuniyetlerini ve teşekkürlerini ilettiler. Vatandaşların bilgilendirilmesi, ağaçlandırma çalışmalarının yerinde görülmesi ve eksikliklerin giderilmesi açısından verimli bir çalışma olduğu öğrenildi.

Ç.P.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir