Vali Yılmaz Doruk, Hopa’da Düzenlenen Yetenek Fuarına Katıldı

Hopa’da açılan 87 adet stantta öğrenciler birbirinden değişik yeteneklerini konuşturdular.

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk defa düzenlenen Yetenek Fuarında öğrenciler yeteneklerini konuşturdular. Artvin Valisi Yılmaz Doruk, yetenek fuarına katılırken, fuara ilgi yoğundu.

Hopa’da Hükümet konağıönünde düzenlenen fuarda İlçedeeğitim-öğretime devameden tüm okullar katılarak stantlar açtılar. Vali Yılmaz Doruk, İlçe Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Fethi Acar, Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, kurum ve okul müdürlerinin de katıldığı etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Hopa’ya gelen Vali Yılmaz doruk fuarınaçılışkurdelesini kestikten sonra beraberindeKaymakam Abdurrezzak Canpolat ve Belediye Başkanı Taner Ekmekçi olduğu halde öğrenciler tarafından açılan tüm stantları tek tek ziyaret ederek öğrencilerin yaptığı ve sergilediği projeler hakkında bilgi aldı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın’da tümstantlarda öğretmen ve öğrencileri ve projeleri tek tek anlatarak bilgi vermesi gözlerden kaçmadı.

Stantların ziyareti ardındanaçılışseremonisine geçildi. Açılışta bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın konuşmasındaşunları söyledi: “ Sayın Valim, SayınKaymakamım, Sayın Belediye Başkanım, Sayın İlMilliEğitim Müdürüm, Protokolün saygı değer konukları,değerlimesai arkadaşlarım, saygıdeğer öğretmenlerim, meslektaşlarım,değerli veliler ve Hopa halkı, günün kıymetli aktörleri ve varlığımızın en önemli değerleri olansiz kıymetli öğrencilerhepinizi saygı sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yoğun,özverili ve bir okadarda heyecan dolu birmesainin ardından gerçekleştirdiğimiz1.Yetenek Fuarına Hoş Geldiniz.

2018-2019 Eğitim Öğretim yılındaçalışmalarınabaşladığımız Yetenek Fuar etkinliğimiz, yoğun emek sarf edilerek,eğitim-öğretim adına her türden yüke omuz veren, özveriyle çalışanöğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve eğitim kurumu yöneticilerimizin eseridir.

Okullarımızdaki yöneticilerimiz ve öğretmenlerimiz, hoşgörülü, sabırlı, özverili ve sevgi dolu yürekleriniz sayesinde yetiştirdiğiniz öğrenciler için ne kadar üretken olduğunuzu ve cansiperane çaliştiğinizi bir meslektaşınız olarak çok iyi biliyorum. Bugün buradada bu özverinin ve adanmışlığın ensomut halini hep birlikte izliyoruz.

Hopa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Türkiye’mizinaydınlık yüzleri olan, dünyayla uyumlu ulusal ve milli değerlerine sahip çıkan, Uluslararası rekabeti gerçekleştirebilecek bilgi beceri ve kültürel birikime sahip öğrenciler yetiştirmeyi kendimize şiar edinmiş bulunmaktayız. Çağdaş Türkiye’mizim mimari Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” sözünü her zaman hatırımızda tutarak geleceğe güvenle bakabilen, kendini gerçekleştirebilen bireyler yetiştirmek için yürüyeceğimizyolda ve üstleneceğimizçalışmalardaşimdidenkolaylıklar diliyorum.

Amacımız, İlçemizde öğrenimgören tüm öğrencilerin kişisel, duygusal ve ruhsal gelişimlerini en iyi şekilde desteklemektir. Yetenek fuarında İlçemizin tüm okul ve kurumlarında gerçekleştirdiğimiz etkinliklerin bir kısmını 380 öğrenci, 88 öğretmen ve idarecilerimiz ile sizdeğerli halkımla paylaşmak ve bu sayede öğrencilerimizin kendilerine katmış olduklarıdeğerleri ve edindikleri kazanmalarınıhayatlarınınher alanında uygulayabilme farkındalığına sahip olmaları adına yola çıkmış bulunmaktayız.

Saygıdeğer konuklar başarının gizli kahramanları, çocuklarınız için büyük fedakârlıklargöstererek eğitimlerini sürdürmelerini sağlarken, en önemli varlığımız geleceğimizin ışıkları çocuklarımızın eğitim öğretim faaliyeti içinde gösterdikleri çabayı görüyor ve samimiyetimle ifade etmek istiyorumkiher şeyin en güzelini hak ediyorlar. En baştasevgi ve saygınızı hak ediyorlar.

Bugün bizlerebu mutluluğu yaşatan, geleceğe birkez daha güvenle bakmamızı sağlayan, başta Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza, siz değerli velilerimize, çocuklarınıza,eğitim kurumu yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve okullarımıza gösterdiğiniz her türlü destek için İlçe Milli Eğitim Müdürüolarak yürekten teşekkür eder, sağlarımı arz ederim.”

Konuşmanınardından birinci bölüm etkinlik sona ererken daha sonraokulların folklar ve müzik korolarınıngösterileri başladı. Vatandaşlarınalkışlarıyla destek oldukları gösteriler büyükbeğeni topladı.

Ayrıca Kontrol Edin

Kemalpaşa Kaymakamı Akpınar’a Veda Gecesi Düzenlendi

Kemalpaşa Kaymakamlık görevini yürüten Mehmet Kemal Akpınar’ a verdiği hizmetlerden dolayı teşekkür etmek amaçlı veda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir