Anasayfa / Anasayfa / Yavru Dağ Keçisini Kızının Biberonuyla Besledi

Yavru Dağ Keçisini Kızının Biberonuyla Besledi

Artvin’in Yusufeli ilçesine bayram tatili için gittikleri sırada yol kenarında buldukları dağ keçisi yavrusunu evlerine götüren Yazıcı ailesi, yavru keçiyi 2 gün boyunca 6 aylık kızlarının biberonuyla besledi.

Olay, Artvin’in Yusufeli ilçesine bağlı Boyalı köyünde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre bayram tatili için kızları 4 yaşındaki Helen ve 6 aylık Öykü ile birlikte Artvin’in Yusufeli ilçesi Boyalı köyüne gelen Yücel Yazıcı ve Cansu Yazıcı çifti, köy yolu üzerinde başıboş dolaşan dağ keçisi yavrusu gördü. Meraklı gözlerle yavruya doğru hareket eden aile, dağ keçisinin bitkin bir halde olduğunu ve yürüyemediğini fark etti. Yazıcı ailesi bunun üzerine yavru dağ keçisini alıp Boyalı köyünden Artvin merkezde bulunan evlerine götürdü. 2 gün boyunca Artvin’de bulunan evlerinde yavru keçinin bakımını yapan Yücel Yazıcı ve Cansu Yazıcı çifti, karnı acıkan dağ keçisini, 6 aylık kızları Öykü Yazıcı’nın biberonuyla süt içirerek besledi.  Yazıcı ailesi durumu kötüleşen yavruyu daha sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar şubesine teslim etti. Burada sağlık kontrolü yapılan dağ keçisinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Milli parklar yetkilileri duyarlı hayvan sever aileye ilgilerinden dolayı teşekkür ederek, yavru dağ keçisinin bakımı için tesislere götürüldü.

Yücel Yazıcı, “Son günlerde hayvanlara karşı yapılan şiddet dolu haberler görüyoruz. Bizim memleketimizde bunlar olmaz, bizim insanımız hayvanları sever koru yardım eder. Bana göre bunu haber değeri bile yok bu normal olan bir şey herkes bunu yapmadı” dedi.