Yavuzköy Seyir Terası Şavşat’ın Simge Noktası Oldu!

Yeşilin Tüm Tonlarına Hakim Seyir Tepesi’nde Bir Hatıra Fotoğrafı Çekmeden Geçemiyorlar!

Artvin’in Şavşat ilçesinin turizm merkezlerinden biri olan Yavuzköy Köyü Seyir Terası, her geçen yıl turizme daha fazla katkı sağlar hale geldi. Turistlik veya iş seyahatiamaçlı Şavşat’a gelen yerli ve yabancı turistlerin uğrak merkezi Yavuzköy Seyir Terası oldu. Yeşilin tüm tonlarını Yavuzköy Seyir Terasındanizlemek isten vatandaşlar ise, buradaki doğal güzellik karşısında kayıtsız kalamayarak bu görüntüleri görüntüleyerekbir hatıra fotoğrafı çekilmeden geçemiyorlar.

Doğa ile bütünleşmek isteyenlerin vazgeçilmez tatil alanlarından biri

Gözde turizm alanlarından biri olan Şavşat ilçesindeki Yavuzköy Seyir Tepesi’nde turizm sezonu açıldı.  Yeşilin tüm tonlarının izlendiği seyir tepesi yerli ve yabancı turistlerin büyük beğenisini kazanıyor.

Doğa ile bütünleşmek isteyenlerin vazgeçilmez tatil alanlarından biri olan Yavuzköy Seyir Tepesi doğanın bütün güzelliğini misafirlerinin ayaklarına seriyor.Şavşat ilçesine 4 Kilometre uzaklıktaki Yavuzköy, Artvin’den Ardahan istikametine yol alan misafirleri bir eşine kartpostallarda rastlayabileceğiniz bir manzara ile uğurlar sizi. Yavuz Köy isminin Milli Mücadele sırasında göstermiş olduğu kahramanlıktan aldığı söylenir.

Yeşil bir vadiye yayılmış olan Yavuzköy’ü en güzel “Seyir Tepesi” olarak anılan yerden izleyebilirsiniz. Yolculuğunuz esnasında size eşlik eden yeşilin tüm tonlarına hakim bu tepede bir hatıra fotoğrafı çekmeden geçemeyeceksiniz.

Şavşat- Ardahan karayolu üzerinde 8. Kilometrede bulunan Yavuzköy Seyir Terası, Şavşat’ın turizmdeki mihenk taşı oldu. Her yıl binlerce insan bu muhteşem manzarayı görmek için buraya akın ederken, burayı ziyaret edenlerin sosyal medya paylaşımlarında bu bölge sıkça yer almaya başladı. Doğaseverlerin ve foto gezginlerin ülkemizde görüntülemek zorunda hissettikleri önemli merkezlerden biri haline gelen Yavuzköy Seyir Terası, ününü her geçen gün daha da arttırıyor.

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir