Yaz Döneminde Okullarda Yürütülecek Faaliyetler Telekonferans Toplantısı İle Değerlendirildi

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar yaz döneminde okullarda yürütülecek faaliyetlerinin planlanması ve değerlendirilmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürleri ile telekonferans toplantısı yaptı.

Açılış konuşmasına 07 Temmuz 2020 Salı günü Yusufeli ilçesine bağlı Dokumacılar Köyü Kaynarca Mahallesi Sahlep mevkiinde meydana gelen yangında zarar gören vatandaşlarımıza geçmiş olsun dilekleriyle başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, 2019-2020 eğitim-öğretim yılının genel değerlendirmesi yaparak pandemi süreci ve uzaktan eğitim uygulamaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Yaz döneminde açılacak olan Destekleme Yetiştirme Kursları (DYK) için planlamaların yapıldığını, birçok ilçemizde kurs hazırlıklarının tamamlandığını belirten Acar; “Kurslarımızı açacağımız okul binalarında Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu tarafından ilan edilen pandemi kurallarını titizlikle uygulayacağız. Öğrencilerimizin sağlığı birinci önceliğimizdir.  Destekleme Yetiştirme Kursları 12. Sınıf öğrencileri için açılıyor ancak birçok ortaokulumuz da gönüllülük esası ile 8. Sınıf öğrencilerimize yönelik kurs açmak için hazırlıklarını tamamladılar. 8 ve 12. Sınıf öğrencilerimiz için 2020-2021 eğitim-öğretim yılı başlamış oldu. Hayırlı olsun!” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, okulların fiziksel hazırlıkları, LGS ve YKS tercih rehberliği, 25-26 Temmuz 2020 tarihlerinde yapılacak açık lise sınavı ve 10 Temmuz 2020 Cuma günü yapılacak bursluluk sınavı ile ilgili açıklama ve uyarılarda bulunarak toplantıyı sonlandırdı.

Ayrıca Kontrol Edin

Tarihi eser kaçakçısı yakalandı Yusufeli’nde tarihi eser kaçakçılığı operasyonunda toplam dört adet tarihi eser ele geçirildi.

Artvin-Yusufeli İlçe Jandarma Komutanlığı ve İstihbarat Şube Müdürlüğü personelinin katılımıyla 3 Şubat 2021 günü, icra …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir