Anasayfa / Anasayfa / Yılmaz, Başkanımıza Bu Desteklerinden Dolayı Teşekkür Ederiz

Yılmaz, Başkanımıza Bu Desteklerinden Dolayı Teşekkür Ederiz

Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanından Belediye Başkanı Mehmet Kocatepe’ye Teşekkür Ziyareti.

Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz Belediye Başkanı  Mehmet Kocatepe’yi makamında ziyaret ederek, Artvin Çoruh spor kulübüne 3 sezondur desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Artvin Çoruh Spor Kulübü Başkanı Murat Yılmaz ziyaretin arından şu açıklamada bulundu:

“Başkanım takımımızın 3 sezon boyunca tüm müsabaka öncesi veya sonrası, kahvaltı ve yemek masraflarını Marina tesislerinde karşılamıştır. Takımızın sorunları ile ilgilenmiş, transfer görüşmelerimizde ve sezon boyu sıkıntımız olduğu her süreçte imkanları dahilinde destek olmuştur.

İnsan olmanın, toplu yaşamanın, sağlıklı olmanın, tanışıp dost olmanın en çıkar yolu spordur. Spor yapılırkende hem sağlık için, hem dostluk için ve hemde sonuçta kazanmak için yapılır. Ancak asılamaç illede kazanmak değil spor yapmaktır. Spor yapan taraflardan birisi olmaktır. Kazanılan başarılar, kazanılan kupalar şiltler zamanla unutulup gider.

Dostluklarsa ölünceye kadar devam eder, sağlık dersen yine insana son nefesine kadar eşlik eder. Kısacası spor dostluktur, spor sağlıktır, spor en güzel yaşam tarzıdır. Bunlardan sonrada üç sonuçlu bir ihtimalvardır, oda malumunuz kazanmak kaybetmek yadaberabere kalmaktır. Bu üç sonuçtan birisi mutlaka tecelli edecek yenende, yenilende berabere kalanda olacaktır. Önemli olan centilmence mücadeleedip, kazanmak, kaybedincede kazanan rakibini tebrik etmektir. Bükemediğin bileği öpmek erdemliliktir. Sonra kazanmak, yada kaybetmek her şeyin sonuda demek değildir, bugün kazanan, yarın kaybedebilir, kaybedense kazanabilir, bu nedenlerle de tarafların birbirlerine tepeden bakması yanlıştır, yanlış yapanlar bilsinlerki fırtına eken, fırtına biçer, dostluk ekense dostluk biçer.

Bu gün geldiğimiz durum futbol müsabakasına üzülerek söylüyorum ailelerimizle gitme şansımız kalmadı bu hoş bir durum değil her müsabaka da olay, bu tür olayların çıkmaması için hep birlikte mücadele etmeliyiz. Yöneticiler Hareketlerine demeçlerine çok dikkat etmeliler aksi bir durumda kitleler arası olayların önüne geçmesi ve gruplaşmaları engellemek çok daha zor olmaktadır. Salon sporları futbola oranla biraz daha bu konuda iyiler bizlerinde daha çok tercihi bu salon sporları olmaktadır.

Başkanım devam eden açıklamasında; önceki dönemlerde bir spor kurultayı yapacağımı belirtmiştim fakat çalıştaylar kulüplerin daha doğru kararlar alabilmesi açısından yeni sezonun başlangıcında yapılması doğru olandır, geçen sezon işlerimizin yoğunluğundan dolayı bu tür bir etkinliğe zaman ayıramadık fakat bu sezonun tamamlanmasıyla bir çalıştay yapacağız.

 

Mehmet Kocatepe başkanım benim de bulunduğum ortamda TrabzonSpor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı SayınAhmet Ağaoğlu’nu arayarak Artvin’de futbol alanında bir çalıştay yapmak istediğini ve Trabzonspor kulübü başkanı ve yöneticilerin de bu çalıştaya katılarak fikirlerini desteklerini bizlerle paylaşmasını istedi.

TrabzonSpor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ağaoğlu bir ay içerisinde program yapılarak TrabzonSpor Kulübü Başkanı ve yönetim kurulu üyeleri olarak Bu çalıştaya katılacağını ve Artvin’de futbolu hangi noktalara getirebileceğimizi hep beraber tartışacağız ve yapılması gerekenler konusunda, gerek antrenör, gerek sporcu desteği olarak yardımcı olacağı sözünü verdi.

Artvin ÇoruhSpor Kulübü olarak, Belediye Başkanımız Mehmet Kocatepe’nin bu çalıştayın Belediyeye ait marina tesislerinde yemekli olarak organize edilmesi için ilgili personellere talimat verdiği bu çalıştayın ilimizde futbol anlamında çok faydalı olacağını düşünüyor, Futbol branşında Artvin için çok önemli bir fırsatı en iyi ve bizlere yakışır şekilde tamamlamamız gerektiği düşüncesindeyiz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir