Anasayfa / Anasayfa / Yükseköğrenimde Arhavi Sezona Yeni Yerleşkesiyle Hazır

Yükseköğrenimde Arhavi Sezona Yeni Yerleşkesiyle Hazır

DCIM100MEDIADJI_0388.JPG

Başkan Hekimoğlu Bina Ve Çevresinde İncelemelerde Bulundu

Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu  ilçede  yeni yapılan Artvin Çoruh Üniversitesine bağlı  Arhavi yerleşkesinde incelemelerde bulundu.

Yeni binası ve dört yıllık yeni bölümleri ile 2018-2019 Akademik eğitim-öğretim yılına başlayacak olan Arhavi Sanat/Tasarım ve Mimarlık Fakültesi ile Meslek Yüksek Okulu için başkan Coşkun Hekimoğlu okul yöneticileri ile birlikte bölgede incelemelerde bulundu.

Başkana Arhavi Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Fikret Sözbilir ve okul yöneticileri ile yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.  Sezona yetiştirilmesi için çevresel bazı çalışmaların tamamlanması konusunda görüş alışverişinde bulunan heyet, 24 Eylül itibariyle Arhavi Yerleşkesinin eğitime hazır olacağını bildirdiler.

Hekimoğlu, “Bölgede imar yollarının geçtiği güzergâhların hızla tamamlanarak devamında çevre düzenlemeleri için çalışma başlatacağız, okul girişi ve çevresindeki altyapı, üstyapı ve yol çalışması  hızla başlatılıp  eğitim öğretim sezonuna hazır hale getireceğiz. Söz konusu bu bölge ve devamında hemen aşağı kısımda planlanan Organize Sanayi Bölgesi nedeniyle ulaşım konusunda  geçtiğimiz gün ilçemizde bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M.Cahit Turan ‘a konuyu arz ettik, Kapisre köprüsü kavşak projesi ve devamında Kavak Köyüne kadar olan güzergahta duble yol çalışması için start verdik. En kısa zamanda proje hayata geçirileceğini umuyoruz. Bunun yanında Artvin Çoruh Üniversitesi Arhavi Yerleşkesinin bugünlere gelmesinde en büyük katkısı olan başta Artvin eski Milletvekili İsrafil Kışla olmak üzere, il ve ilçe teşkilatımız ve milletvekilimiz Erkan Balta’ya teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi. Hekimoğlu ayrıca yerleşke projesinin hazırlanmasında destekleri olan hemşerimiz mimar Özcan Çetin’e teşekkür ettiğini ifade etti.

Başkan Hekimoğlu ayrıca yerleşke projesinin hazırlanmasında destekleri olan hemşerimiz mimar Özcan Çetin’e teşekkür ettiğini ifade etti.

Başkan ve beraberindekiler daha sonra okul içini de gezerek, derslikler ve diğer idari birimler ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Artvin Çoruh Üniversitesi Arhavi Yerleşkesi  sezona 4 yıllık Sanat/Tasarım ve Mimarlık fakültesi  ve 2 yıllık meslek yüksekokulu bölümleri ile hazır olduğu görüldü.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir