Anasayfa / Anasayfa / Yüreğiyle Gülen Adamdan Bir Hizmet Daha

Yüreğiyle Gülen Adamdan Bir Hizmet Daha

Artvin’de alt Haypet yolu üzerinde tamircilik yapan Osman Okur, diğer ismiyle yüreğiyle gülen adam bir hizmette daha bulundu. Çapa makinesi satışlarına başlayan Okur, aynı zamanda çapa makinesi yedek parça temininde bulunuyor.

Alt Haypet’te, Çeltikçioğlu Apartmanın karşısında ev aletleri ve motorlu testere tamiratı yapan Osman Okur, hangi iş olursa olsun severek yapıyor. Yaptığı işin verdiği mutluluk, müşteriye de yansıyor. Bu huyu çevresinde kilerine yüreğiyle gülen adam lakabını takma imkanı vermiş. Küçük büyük işler olsun çekinmeden üşenmeden işini yapan Okur,  tarımla uğraşanlar için bir kolaylık daha getirdi.

Özellikle bölgemizde tarımla uğraşan için tarla ve bahçelerini kazımakla uğraştıkları zamanı çapa makinesiyle en aza indire bilirler. İşletmesinde çapa makinesi satışlarına başlayan Osman Okur, her türlü kolaylıkla satış imkanı tanıyor. Öte yandan çapa makinesi olup da bozuk olanların çapa makinelerinin tamirini yapıp yedek parça temini de yapa birliyor.

Çapa Makinesi

Her teknolojik yenilik hayatımızı her alanda kolaylaştırmasıyla yapılan yenilikler, insanoğluna sayısız fayda sağlar. Bu icatların en önemlilerinden olan çapalama makinesi toprak ile uğraşan her çiftçinin en önemli yardımcılarındandır. Çapa makinesi, toprağı işlemede ve ekime hazır hale getirmede çok başarılıdır. Her çiftçi bilir ki; ekim yapılmadan önce toprak hazırlanmalıdır. Bir çapalama makinesi yardımıyla toprak kolayca kazılıp havalandırılır. Böylece çapası tamamlanmış toprağa yapılacak ekim, yüksek oranda verim olarak geri döner. Özellikle büyük arazilerde el çapası ile yapılan havalandırma işlemi, teknolojinin hediyelerinden olan çapalama makineleri ile oldukça kolay hale gelmiştir.

Ç.P

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir