Anasayfa / Anasayfa / Yusufeli Belediyesi Çeşme Çalışmalarına Bir Yenisini Daha Ekledi

Yusufeli Belediyesi Çeşme Çalışmalarına Bir Yenisini Daha Ekledi

 

 

Yusufeli Belediyesi’nden Eğitmen Murat Yılmaz Çeşmesi

 

Yusufeli Belediyesi ilçe merkezinin değişik güzergâhlarında ve merkeze bağlı okul bahçelerine yaptığı çeşme çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Arıklı (Kananet) Mahallesi yürüyüş yolunda vatandaşların kullanımına sunulan çeşmeye ilçe merkezine bağlı Dereiçi Köyü’nde uzun yıllar eğitmenlik yapmış ‘Eğitmen Murat Yılmaz Çeşmesi’ adı verildi.

 

Eğitmen Murat Yılmaz, Dereiçi Köyü’nde 30 yıl boyunca eğitmenlik görevine yerinde getirdikten sonra 1975 yılında emekli oldu. Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, “ İlçe merkezine yaptığımız çeşmelere bir yenisini daha ekledik. Çeşmelerimize verdiğimiz her bir isim ilçemiz için değerli ve özel insanların adını taşıyor. Bizler, onların hatıralarını çeşmelerimizde yaşatıyoruz.” dedi.

 

Eğitmen Murat Yılmaz’ın eşi Nesime Yılmaz ve kızı Fatma Bakırcı,  yaptırılan bu hizmetten dolayı memnuniyetlerini ifade ederek, “Bu çeşmeye büyüğümüzün isminin verilmesi bizi ziyadesiyle mutlu etti, belediye çalışanlarına teşekkür ederiz.” dedi.

 

Yusufeli Belediyesi daha önceden de ilçe merkezi ve mahallelerinde çeşmeler yaptırmış, çeşmelerin adlarını yörenin değerlerinin isimlerini vermişti. Çeşmelere; Çavdar Yusuf Pehlivan, Aşık Huzuri Çeşmesi, Ali Osman Arslan Çeşmesi, Sucu Osman Çeşmesi, Şehit Komiser Zeynep Sağır Çeşmesi, Öğretmen MevlütBoz  ve Öğretmen Ayşe Altunbilekadları verilmişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir