Yusufeli İlçe Müftüsü Hamarat,  Yeni Görevine Başladı

Yusufeli İlçe Müftülüğüne atanan İbrahim Hamarat 4 Aralık 2017’de yeni görevine başladı.

Müftü Hamarat; “Müftü olarak ilk görev yerim burası oldu. Yusufeli’ne ilk defa geldim. Yusufeli’nde ev bulmak iş bulmaktan daha zor herhalde.3 yıl burada kalmayı düşünüyorum.

Hamarat, yaptığı açıklamada  Hamarat şunları kaydetti: “Ordu Ünye Yenikent’liyim.1978 doğumluyum.Evliyim 2008 yılında evlendim.2 çocuğum var. Kız 8 yaşında erkek 4 yaşında.Ordu Ünye Yenikent’!te ilköğretimimi tamamladım.Samsun Terme’de hafızlık eğitimi aldım.Terme Samsun İmam hatip Lisesinde okuduktan sonra üniversite eğitimimi Konya Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladım.Daha sonra yüksek lisanslarımı yaptım. İlk görev yerim Kastamonu Devrekhane İlçesi Pınarözü köyünde imamlık yaptım.Daha sonra Konya Selçuklu da görev yaptım.Sonra Konya Çumra’da çalıştım.İstanbul Maltepe’de imam olarak göreve başladım.Daha sonra da İstanbul halk ve Cezaevi vaiz olarak görev yaptım.4 Aralık 2017 Yusufeli müdürlüğüne atandım.

Müftü olarak ilk görev yerim burası oldu.Yusufeli’ne ilk defa geldim.Yusufeli’nde ev bulmak iş bulmaktan daha zor herhalde.3 yıl burada kalmayı düşünüyorum.Yeni geldiğimiz için henüz ilçe ve genelini tam gezemedik ama güzel bir yer. Karadenizli olduğum için yapısı beni şaşırtmadı alışkınım. Herkese sordum herkes Yusufeli’ni met etti insanını met etti. İnsanı iyi ise mekan iyidir.Dağı taşı güzel olabilir ama insanı güzel olan yer bizim için daha önemli.İnşallah iyi hizmetlerimiz olur olacağını düşünüyorum.Basının da desteğini her zaman bekleriz.İyi haberler okumayı arzu ederiz.Yusufeli’ne adapte olmaya zorlanmadık ama pahalılık var gibi biraz.”

Ayrıca Kontrol Edin

Otobüs Kazalarının Önlenmesine Yönelik Toplantı Yapıldı

İçişleri Bakanlığımızca “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” uygulamaya konularak trafikte sürücü, yolcu ve yaya olarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir