Yusufeli Yeni Yerleşim Gezileri Devam Ediyor

Yusufeli yeni yerleşim yeri gezileri Kazım Karabekir, Hamzet ve Şehit Murat İspirli ve  Kölik Caddesinde ikamet eden vatandaşların katılımıyla devam etti.

Yapılan geziye yüzün üzerinde vatandaş katıldı. Katılımcılarının çoğunluğunu bayanların oluşturduğu gezide katılımcılar en fazla ilgilyi yeni yerleşim yerinde yapılan konutlara gösterdi. Üçüncü bölgede yapılan inşaatlarla ilgili katılıcıların sorularını cevaplayan Yusufeli Belediye Başkan Aytekin, üçüncü bölgeden 334 konut, 1 jandarma, 1 lise, 1 toplum sağlığı merkezi ve 12 adet dükkân inşa edildiğini, yapılan konutların 294 adedinin 3+1, 40 adedinin de 4+1 konutlar olduğunu söyledi. Bu inşaat içerisinde yapılacak bütün imalat ve peyzaj çalışmalar ilgili firma tarafından yürütüleceğine ve görülen binaların çevresine 1600 adet 2-3 m boyunda ağaç dikileceğine söyledi. Geziye katılan  vatandaşlar, yapılan işlerden dolayı memnun oldukları ancak sürecinin uzamasının rahatsızlık verici olduğunu ifade ettiler.

Yarın yapılacak gezi programı merkez mahallesi ve Ahalt Mahallesi’yle devam edecek.

Ayrıca Kontrol Edin

Kovidle Mücadele Aralıksız Devam Ediyor

İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda “SağlıkİçinHepimizİçin” sloganıyla tüm Türkiye genelinde eşzamanlı olarak gerçekleştirilen Kovid- 19 tedbirlerine yönelik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir